Za nami już kolejny Dzień Otwarty na naszym Oddziale Położniczo-Ginekologicznym

„Zalety zabiegów mikroinwazyjnych: laparoskopii i histeroskopii w ginekologii operacyjnej” – taki był temat główny ostatniego spotkania w zakopiańskim szpitalu w ramach Dni Otwartych Oddziału Położniczo-Ginekologicznego. Wykład w tej kwestii przygotował zarówno dla personelu jak i pacjentek dr Bartłomiej Pflaum. Kolejne spotkanie z cyklu niebawem, będziemy o tym Państwa informować.

Małoinwazyjne techniki operacyjne czyli popularna laparoskopia to w naszym szpitalu już rutynowe, codzienne zabiegi. Warto pamiętać, że taka technika zamiast nazwijmy to klasycznej zmniejsza urazowość procedury medycznej, dolegliwości bólowe po operacji oraz skraca czas hospitalizacji. Ogromne zalety laparoskopii są również jeśli chodzi o ważne dla pacjentek kwestie estetyczne – po zabiegu zostaje kilka niewielkich, praktycznie niewidocznych blizn. Generalnie zaś trzeba przypomnieć, że Pododdział Ginekologii w naszym szpitalu zapewnia Pacjentom najlepszą opiekę medyczną i leczenie w nowoczesnych warunkach. Szpital dysponuje doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym, mieszczącym się w nowo wybudowanym skrzydle. Lekarze mają dostęp do najnowszej generacji sprzętu, co umożliwia im stosowanie nowoczesnych, sprawdzonych i potwierdzonych naukowo metod leczenia. Lekarze specjaliści z Oddziału specjalizują się w operacjach z zakresu ginekologii onkologicznej, uroginekologii oraz zaawansowanej endoskopii – laparoskopii i histeroskopii. Wykorzystywane są małoinwazyjne techniki operacyjne, które zmniejszą urazowość procedury medycznej, dolegliwości bólowe po operacji oraz skracają czas hospitalizacji.