O naszym Szpitalu

Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem to nowoczesna placówka medyczna, posiadająca zarówno znakomitą kadrę zarządzającą, jak i pełen poświęcenia wykwalifikowany personel medyczny. Dyrektorem Szpitala od 2003 roku jest Regina Tokarz.

Placówka dysponuje 200 łóżkami w oddziałach o charakterze zachowawczym i zabiegowym (łącznie 11 oddziałów) oraz 9 stanowiskami w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wszystkie oddziały doczekały się pełnej modernizacji, tak aby pacjentom zapewnić maksymalnie komfortowe warunki leczenia. Dla pacjentów z chorobami układu krążenia, po operacjach kardiochirurgicznych i zabiegach kardiologicznych powstał Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej.

Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem i aparaturą medyczną. W pracowniach diagnostycznych Szpitala wykonywane są badania w zakresie: diagnostyki laboratoryjnej, endoskopii, USG, RTG, TK oraz kardiologii. Szpital zabezpiecza również świadczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej w Pracowniach: Hemodynamiki i Elektrofizjologii.

Ponadto Szpital udziela świadczeń w zakresie: ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (18 poradni), podstawowej opieki zdrowotnej (w tym Poradnia Lekarza POZ oraz ambulatorium nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej), fizjoterapii ambulatoryjnej, a także ratownictwa medycznego (zespoły ratownictwa medycznego). W 2019 roku zakupiono 3 nowe karetki na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego oraz transportu sanitarnego. W sezonie zimowym i letnim uruchamiany jest dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w celu zapewnienia sprawnego udzielania świadczeń podczas zwiększonego ruchu turystycznego.

Dyrekcja Szpitala

mgr Regina Tokarz

Dyrektor Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

dr n. med. Małgorzata Czaplińska

Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Szpital posiada Certyfikat Akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a także Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. Ponadto dzięki podejmowanym działaniom organizacyjnym przez Szpital, w 2016 roku Powiat Tatrzański uzyskał I miejsce w Rankingu Zdrowia Polski „Dziennika Gazety Prawnej”.

Certyfikaty, Zaświadczenia i Porozumienia

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala Powiatowego w Zakopanem

Certyfikaty te są potwierdzeniem spełnienia przez Szpital wielu – wyznaczanych przez Ministerstwo Zdrowia – standardów. Dowodzą, że Szpital dokłada wszelkich starań, aby opieka dostarczana Pacjentom była najwyższej jakości, bezpieczna i skuteczna.

Porozumienie o “Uniwersyteckiej sieci Szpitali szkolących”

Na mocy podpisanego porozumienia o „ Uniwersyteckiej Sieci Szpitali Szkolących” dnia 20.06.2017 roku, Szpital Powiatowy im dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przystąpił do sieci łączącej Collegium Medicum UJ oraz 11 największych szpitali w Małopolsce. W myśl porozumienia studenci i absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum odbywać będą praktyki i staże studenckie w placówkach zrzeszonych w sieci.

Galeria zdjęć

Więcej zdjęć naszego Szpitala znajdziecie na podstronie Galeria