Anestezjologia i Intensywna Terapia

tel

Kontakt do Oddziału

Centrala telefoniczna:
+48 18 20 120 21
+48 18  20 160 15
+48 18 20 160 16

Numery wewnętrzne:
– Kierujący Oddziałem: +48 18 54 53 110
– Dyżurka lekarska: +48 18 54 53 110
– Dyżurka pielęgniarek : +48 18 54 53 111

email: ait@szpital-zakopane.pl

men

Lekarz kierujący Oddziałem

lek. Hanna Bek

pielegniarka

Pielęgniarka oddziałowa

mgr Bogusława Siudut

 • dr hab. n. med. Sylweriusz Kosiński
 • lek. Zofia Mazik
 • lek. Dorota Petelicka-Zięba
 • lek. Justyna Dybaś
 • lek. Kinga Kosińska
 • lek. Jerzy Zaremba-Czereyski
 • lek. Aliaksei Kazachonak
 • lek. Serhii Rudnytskyi
 • lek. Ivelin Uzunov
 • lek. Diana Grabowska
 • lek. Katsiaryna Liakhouskaya
 • lek. Eliza Hadzińska – lekarz rezydent
 • lek. Barbara Kącka – lekarz rezydent
 • lek. Sandy Czempiel – lekarz rezydent
 • lek. Magdalena Kluska – lekarz rezydent
pielegniarki

Pozostały personel pracujący w oddziale:

 • Pielęgniarki – 23

Zdjęcia oddziału

Opis oddziału

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii prowadzi leczenie pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi, niewydolnością oddechową i krążeniową, po zabiegach operacyjnych, urazach, zatruciach.Zapewnia całodobową opiekę lekarza anestezjologa i pielęgniarek anestezjologicznych.

Lekarze anestezjolodzy wykonują wszystkie rodzaje znieczuleń ogólnych i miejscowych, stosując najnowocześniejsze środki i techniki znieczulenia. Zatrudniony na oddziale personel świadczy także usługi anestezjologiczne dla całego szpitala i gotowy jest do podjęcia i prowadzenia reanimacji na każdym oddziale.

Nowoczesny sprzęt i doskonale wyszkolona kadra lekarzy i pielęgniarek, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje to największe atuty Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na Oddziale zatrudnieni są lekarze posiadający specjalizacje z anestezjologii i intensywnej terapii. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii przyjmuje pacjentów w stanach zagrożenia życia. Są to pacjenci w ciężkich stanach klinicznych, często nieprzytomni. Fachowa obsada lekarska i pielęgniarska pozwala na utrzymanie całodobowego dyżuru na Oddziale oraz prowadzenie znieczuleń pacjentów poddawanych operacjom. Oprócz doskonale wyszkolonego personelu Oddział może poszczycić się nowoczesnym sprzętem umożliwiającym stały nadzór nad pacjentem oraz pełną jego diagnostykę. System monitorujący chorego połączony jest w sieć obejmującą wszystkie kluczowe miejsca w szpitalu.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii liczy 6 stanowisk wyposażonych w nowoczesne respiratory, systemy monitorowania pacjentów, aparaturę do resuscytacji, terapii nerkozastępczej. W najbliższej przyszłości planujemy stosować zestawy do hipotermii i ogrzewania dla chorych po urazach czaszkowo-mózgowych, we wstrząsie kardiogennym oraz pacjentów wyziębionych. Duża liczba turystów z całej Polski i świata odwiedzających Zakopane może liczyć na terminową, opartą na najwyższych standardach opiekę świadczoną przez zespół wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek. Oddział stosuje wszystkie nowoczesne metody znieczulenia regionalnego i ogólnego wykorzystując nowoczesne leki i metody monitorowania stanu pacjenta podczas znieczulenia. Wykonujemy znieczulenia podczas operacji ortopedycznych, chirurgicznych, urologicznych, ginekologicznych i położniczych, a także w koronarografii, gastroskopii, kolonoskopii, tomografii itp. Priorytetowymi obszarami działalności oddziału są intensywny nadzór, leczenie i opieka nad pacjentami pooperacyjnymi, po urazach wielonarządowych, z niewydolnością krążeniowo- oddechową, po nagłym zatrzymaniu krążenia. Dla ciężko chorych pacjentów opracowano system zapewniający pełne żywienie pozajelitowe i dojelitowe przy zastosowaniu specjalistycznych pomp infuzyjnych i objętościowych. Oddział ma opracowany system zapobiegania powikłaniom zakaźnym i sterylizacji powietrza. Szczególną uwagę zwraca się na zapobieganie rozprzestrzeniania się flory wewnątrzszpitalnej a jeżeli pacjent tego wymaga stosuje się antybiotykoterapię zgodną z wynikami posiewów. Leczenie podparte jest pełną diagnostyką laboratoryjną, mikrobiologiczną, radiologiczną.

Aktualności oddziałowe

wszystkie aktualności

Zespół medyczny

lek.
Dorota Petelicka-Zięba
lek.
Jerzy Zaremba-Czereyski
lek.
Justyna Dybaś
dr n.med.
Sylweriusz Kosiński
lek.
Zofia Mazik