Pracownia Tomografii Komputerowej

Wraz z wykwalifikowanym personelem technicznym i pielęgniarskim wykonujemy diagnostyczne badania tomograficzne bezpłatnie dla pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia. Dla Pacjentów szpitala badania realizujemy całodobowo.

Lokalizacja Pracowni Tomografii Komputerowej

Budynek Szpitala, ul. Kamieniec 10
Poziom -1, pokój nr 13

Rejestracja telefoniczna do Pracowni

+48 18 54 53 210

Godziny pracy Rejestracji

7.30 – 14.00

Waiting-Room

Godziny pracy Pracowni

Dzień tygodnia Godziny pracy
Poniedziałek 8.00-18.00
Wtorek 8.00-18.00
Środa 8.00-18.00
Czwartek 8.00-18.00
Piątek 9.00-17.00

* Dla Pacjentów szpitala badania realizujemy całodobowo.

lekarze

Lekarz kierujący Pracownią

lek. Marcin Gartych
Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

lekarze

Lekarze wykonujący badania

lek. Andrzej Klasiński
specjalista radiodiagnostyki II stopnia

Wraz z wykwalifikowanym personelem technicznym i pielęgniarskim wykonujemy diagnostyczne badania tomograficzne bezpłatnie dla pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia. Dla Pacjentów szpitala badania realizujemy całodobowo.
Badania tomografii (TK) dla pacjentów ambulatoryjnych wykonywane są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.


Zapisać można się osobiście lub przez osobę trzecią w rejestracji pokój nr 15, a także telefonicznie.


Posiadamy nowoczesny 64-rzędowy 32 warstwowy aparat Somatom Perspective firmy Siemens, który zapewnia wysokiej rozdzielczości obrazy przekrojowe wnętrza ciała, umożliwia wykonywanie szerokiego spektrum badań, np. głowy, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy, kończyn, kręgosłupa i stawów, badania naczyniowe.
Stacje techniczne z dedykowanym oprogramowaniem pozwalają uzyskiwać rekonstrukcje badanych narządów w wielu płaszczyznach oraz trójwymiarowe- 3D. Aparat posiada funkcję dopasowywania otrzymywanej przez pacjenta dawki promieniowania rentgenowskiego do badanej okolicy tak, żeby dawka była jak najmniejsza. Specjalne oprogramowanie redukujące szum pozwala badać pacjentów z metalowymi implantami. Personel dba, aby w niezbędnych przypadkach były stosowane osłony na wrażliwe narządy.


Ważne informacje:

  • na badanie wymagane jest pisemne skierowanie
  • odbiór wyników w pokoju nr.15, inne osoby mogą odebrać wynik tylko za upoważnieniem,
  • do badań z użyciem dożylnego środka kontrastowego należy pozostać na czczo, wymagane wcześniejsze oznaczenie poziomu kreatyniny z krwi, a w przypadku czynnej choroby tarczycy także TSH. Przyjmowane na stałe leki zażyć, popić niewielką ilością wody. Pacjenci z cukrzycą przyjmują normalnie insulinę i niewielki posiłek.
    Dodatkowe przygotowanie do badań tomografii jamy brzusznej i miednicy ustala się indywidualnie po ocenie wskazań. Szczegółowe informacje na temat przygotowania lub przebiegu każdego badania można uzyskać od lekarza prowadzącego, w rejestracji i w pracowni.

W dniu badania proszę zabrać ze sobą posiadane wyniki poprzednich badań, w tym płytki CD.