Zaproszenie na Dzień Otwarty w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym

Serdecznie zapraszamy na kolejne już z cyklu spotkanie „Dzień Otwarty w Oddziale” – tym razem wykład na temat „Zalety zabiegów mikroinwazyjnych: laparoskopii i histeroskopii w ginekologii operacyjnej wygłosi dr Bartłomiej Pflaum. Niedziela 16 luty godzina 16.00 Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

Wstęp wolny – zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie mieszkanki Powiatu Tatrzańskiego i nasze Pacjentki.

Pododdział Ginekologii w naszym szpitalu zapewnia Pacjentom najlepszą opiekę medyczną i leczenie w nowoczesnych warunkach. Szpital dysponuje doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym, mieszczącym się w nowo wybudowanym skrzydle. Lekarze mają dostęp do najnowszej generacji sprzętu, co umożliwia im stosowanie nowoczesnych, sprawdzonych i potwierdzonych naukowo metod leczenia.

Lekarze specjaliści z Oddziału specjalizują się w operacjach z zakresu ginekologii onkologicznej, uroginekologii oraz zaawansowanej endoskopii – laparoskopii i histeroskopii. Wykorzystywane są małoinwazyjne techniki operacyjne, które zmniejszą urazowość procedury medycznej, dolegliwości bólowe po operacji oraz skracają czas hospitalizacji.

Przykładowe zabiegi przeprowadzane na Pododdziale Ginekologii:
– Ginekologia onkologiczna. Diagnostyka i leczenie guzów jajnika, choroby macicy i szyjki macicy.
– Endoskopia ginekologiczna. Zabiegi laparoskopowe, diagnostyka niepłodności i endometriozy (i jej leczenie). Zabiegi histeroskopowe od procedur diagnostycznych do zaawansowanych technik resekcji wewnątrzmacicznej – polipy endometrialne, mięśniaki macicy, zrosty wewnątrzmaciczne i przegrody wewnątrzmaciczne.
– Uroginekologia -leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu oraz zaburzenia statyki narządu rodnego.
– Techniki operacji przezpochwowych zmniejszające urazy tkanek i minimalizujące pooperacyjne dolegliwości bólowe, skracające czas hospitalizacji i rekonwalescencji.