Oddział Pediatryczno-Neonatologiczny

tel

Kontakt do Oddziału

Centrala telefoniczna:
+48 18 20 120 21

Numery wewnętrzne:
– Sekretariat: +48 18 54 53 162
– Dyżurka lekarska: +48 18 54 53 160
– Dyżurka pielęgniarska: +48 18 54 53 161
– Dyżurka kierującego oddziałem: +48 18 54 53 163

email pediatria@szpital-zakopane.pl

pielegniarka

Lekarz kierujący Oddziałem

lek. Katarzyna Zięba – Glonek
specjalista pediatrii

Pediatria_P_Oddzialowa_Aneta_Skrzypek

Pielęgniarka oddziałowa

mgr Aneta Skrzypek
specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego

lekarze

Lekarze pracujący w oddziale:

  • lek. Ewa Piątkowska
  • lek. Teresa Burnat
  • lek. Jan Ustupski
  • lek. Janusz Łagunionok
  • lek. Patrycja Śmiałkowska – Bylewska – rezydent
pielegniarki

Pozostały personel pracujący w oddziale:

  • Pielęgniarki – 12
    (w tym 4 specjalistki pielęgniarstwa pediatrycznego i 3 z tytułem magistra pielęgniarstwa)
  • Sekretarka medyczna – 1

Zdjęcia oddziału

Opis oddziału

Oddział dysponuje 16 miejscami dla dzieci chorych- w tym 4 miejsca dla dzieci starszych i 12 miejsc dla dzieci poniżej 2 roku życia. Posiadamy sale intensywnego nadzoru wyposażoną w aparaturę do monitorowania funkcji życiowych dziecka. Nasz oddział pracuje stale w systemie ostrodyżurowym. Przez całą dobę są też wykonywane badania diagnostyczne- biochemiczne, serologiczne, mikrobiologiczne.
Oddział jest oddziałem ogólnopediatrycznym, przyjmującym pacjentów od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia. Przeprowadzamy podstawową diagnostykę oraz leczenie chorób układu moczowego, nerwowego, przewodu pokarmowego, układu krążenia i oddechowego.
W razie potrzeby dzieci są konsultowane ortopedycznie, neurologicznie, chirurgicznie, laryngologicznie, okulistycznie, dermatologicznie i kardiologicznie. Dzieci wymagające wysokospecjalistycznej diagnostyki i leczenia przekazywane są w zależności od potrzeb do Ośrodków o wyższej referencyjności takich jak USD CMUJ w Krakowie- Prokocimiu, Woj. Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie, Krakowski Specjalistyczny Szpital im Jana Pawła II, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce.
Zawsze interesujemy się losami naszych pacjentów, których przekazaliśmy do innych oddziałów i szpitali, cieszymy się gdy zdrowieją.

Z każdym dzieckiem może przebywać przez całą dobę rodzic, inna osoba wyznaczona przez rodziców lub opiekun prawny. Rodzice mają do swojej dyspozycji osobna łazienkę, kuchnie z czajnikiem, lodówką, mikrofalą, kuchenką elektryczną ,naczyniami, sztućcami. Dla dzieci mamy salę zabaw z telewizorem, zabawkami, materiałami do rysowania i malowania. Posiadamy też oddziałową biblioteczkę z książkami i grami ogólnorozwojowymi. Nasz personel tworzy zgrany zespół, pracujemy razem przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Wielokrotnie rodzice aktualnych naszych pacjentów byli dawniej naszymi pacjentami .Staramy się razem tworzyć przyjazną atmosferę, która pomaga wracać do zdrowia naszym pacjentom.
Tak jak w każdym oddziale pediatrycznym charakterystyczna jest sezonowość chorób infekcyjnych, latem przeważają choroby układu pokarmowego, zimą układu oddechowego. Rocznie przez nasz oddział przewija się około 1500 dzieci, z racji lokalizacji leczymy nie tylko dzieci z naszego terenu , przyjeżdżają tu dzieci z całej Polski na letnie i zimowe wakacje, mamy też pacjentów z rożnych krajów.

Wszyscy pracownicy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych szkoleniach pediatrycznych dzięki czemu możemy stosować zasady postępowania zgodnie z aktualnymi wytycznymi

Aktualności oddziałowe

wszystkie aktualności

Zasady obowiązujące podczas pobytu osób towarzyszących na Oddziale Pediatrycznym wynikające ze stanu epidemii ogłoszonego na terenie Polski
1. Przy dziecku może przebywać jeden opiekun.
2. Opiekunowie mogą się zmieniać podczas opieki nad dzieckiem (przy spełnieniu warunków opisanych w kolejnych punktach).
3. Przy przyjęciu planowym dziecka na Oddział opiekunowie powinni okazać certyfikat szczepienia p/SARS-CoV-2 lub zaświadczenie o statusie ozdrowieńca albo posiadać ujemny wynik testu PCR w kierunku SARS-CoV-2 (ważny 72 godziny).
4. Przy przyjęciu w trybie pilnym opiekun powinien przed przyjęciem okazać certyfikat szczepienia p/SARS-CoV-2 lub zaświadczenie o statusie ozdrowieńca albo posiadać ujemny wynik testu PCR w kierunku SARS-CoV-2 (ważny 72 godziny) lub wykonany test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2.

Zespół medyczny