Położniczo-ginekologiczny

tel

Kontakt do Oddziału

Centrala telefoniczna:
+48 18 20 120 21
+48 18  20 160 15
+48 18 20 160 16

Numery wewnętrzne:
– Kierujący Oddziałem: +48 18 54 53 153
– Dyżurka lekarska: +48 18 54 53 150
– Dyżurka pielęgniarek (położnictwo): +48 18 54 53 152
– Izba Przyjęć: +48 18 54 53 155
– Pielęgniarka Oddziałowa + Sekretariat: +48 18 54 53 154
– Trakt Porodowy: +48 18 54 53 156
– Szkoła Rodzenia: +48 18 54 53 157

email: ginekologia@szpital-zakopane.pl

Ginekologia_Lekarz_Hubert_Wolski

Lekarz kierujący Oddziałem

dr hab. n. med. Hubert Wolski

women

Położna oddziałowa

Magdalena Orawiec

Przyszpitalna Poradnia K jest czynna 5 dni w tygodniu w zakresie porad ginekologiczno-położniczych, badań cytologicznych, kolposkopowych oraz w zakresie “małych zabiegów ginekologicznych”.
dr hab. med. Hubert Wolski

lekarze

Lekarze pracujący w oddziale:

 • dr med. Krzysztof Mawlichanów
 • lek. Bartłomiej Pflaum
 • lek. Anna Gąsiorowska
 • lek. Maria Tutaj
 • lek. Danko Natalia
 • lek. Natalia Krzeptowska – lekarz rezydent
 • lek. Robert Rostkowski – lekarz rezydent
 • lek. Andrzej Hortmanowicz – lekarz rezydent
 • lek. Dariusz Polański
 • lek. Joanna Jędrzejczyk-Malczewska
pielegniarki

Pozostały personel pracujący w oddziale:

 • Położne – 23
 • Sekretarka medyczna – Magdalena Czerniak

Zdjęcia oddziału

Oferujemy swym Pacjentkom diagnostykę i leczenie chorób ginekologicznych oraz procedury położnicze na najwyższym poziomie. Nasi ginekolodzy-położnicy, neonatolodzy, położne i pielęgniarki na co dzień korzystają z najnowocześniejszych metod leczenia i narzędzi.
Naszym celem jest zagwarantowanie Kobietom szczęśliwego i bezpiecznego macierzyństwa. Wspieramy Mamy w okresie ciąży, porodu i w pierwszych dniach po porodzie, zapewniając im fachową pomoc i informację. Dzięki nowoczesnym systemom nadzoru zapewniamy monitorowanie stanu płodu w przypadku stwierdzonych patologii występujących w przebiegu ciąży, a także stanu Matki.
Na najlepszą opiekę w naszym Oddziale mogą też liczyć Pacjentki zmagające się z chorobami ginekologicznymi. Stosujemy nowoczesne metody diagnostyczne, pozwalające na wykrycie choroby w jej wczesnym stadium. Zawsze staramy się tak zaplanować leczenie, by zminimalizować ryzyko powikłań, skrócić czas pobytu w szpitalu oraz rekonwalescencji pooperacyjnej.

Pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego im. dr Tytus Chałubińskiego w Zakopanem mogą liczyć na najlepszą opiekę. Wszystko dzięki zespołowi doświadczonych lekarzy: ginekologów – położników, neonatologów, anestezjologów i położnych.

Poród to niezwykłe wydarzenie w życiu Kobiety. Dbamy o to, by mogła Ona w pełni doświadczyć cudu narodzin. Przez cały czas położne służą Pacjentce wsparciem. Dokładamy też starań, by ulżyć jej w bólu porodowym. Kobieta może skorzystać zarówno z naturalnych, jak i farmakologicznych sposobów jego łagodzenia. Bez względu na wybraną metodę, nie wiąże się to dla Pacjentki z żadnymi opłatami. Mamy wraz z dziećmi przez cały okres pobytu w Szpitalu mają zapewnioną nieprzerwaną opiekę ze strony lekarzy ginekologów-położników oraz neonatologów. Wspieramy również nasze Pacjentki w naturalnym karmieniu zapewniając im fachowe doradztwo położnych laktacyjnych. Udział w porodzie osoby towarzyszącej również jest bezpłatny. Lekarze i położne na bieżąco informują Pacjentkę o wszystkich podejmowanych działaniach oraz proszą o zgodę na wykonywanie niezbędnych badań i zabiegów. Jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań Pacjentka od razu po narodzinach dziecka może je przytulić i po raz pierwszy nakarmić piersią.

Odwiedziny pacjentek

Poród jest wydarzeniem rodzinnym, nowo narodzone dziecko rodzi się w Rodzinie i w Szpitalu. Właśnie dlatego staramy się, aby mógł przebiegać w rodzinnej atmosferze, zapewniamy stały kontakt Rodzin z Pacjentkami przebywającymi w naszym oddziale z poszanowaniem intymności pobytu innych pacjentek.

Nasz zespół – położne

Położna Oddziałowa Grażyna Łukaszczyk-Chyc, kieruje zespołem 23 położnych (5 mgr położnictwa, licencjat 7, specjalizacji położnicze 7, specjalizacja położniczo-ginekologiczna 3, specjalizacja ginekologiczna 3).

W oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego im. dr Tytus Chałubińskiego w Zakopanem pracują doświadczone położne. Towarzyszą one Pacjentce w trakcie porodu i po nim. Wspierają ją w naturalnym karmieniu i pielęgnacji noworodka.

PODODDZIAŁ GINEKOLOGII

Dzięki nowoczesnemu oddziałowi Ginekologii oferujemy Pacjentkom zmagającym się z chorobami ginekologicznymi najlepszą opiekę i leczenie.
Szpital dysponuje doskonale wyposażonym blokiem operacyjnym, mieszczącym się w nowo wybudowanym skrzydle Szpitala. Lekarze mają dostęp do najnowszej generacji sprzętu, narzędzi oraz aparatury, co umożliwia im stosowanie nowoczesnych, sprawdzonych i potwierdzonych naukowo metod leczenia.
Specjalizujemy się w operacjach z zakresu ginekologii onkologicznej, uroginekologii oraz zaawansowanej endoskopii – laparoskopii i histeroskopii. Wykorzystujemy małoinwazyjne techniki operacyjne – zmniejszające urazowość procedury medycznej, dolegliwości bólowe po operacji oraz skracające czas hospitalizacji. Wykonujemy zabiegi ginekologiczne z możliwością badań śródoperacyjnych histopatologicznych określających charakter występującej patologii w zakresie narządu rodnego podczas zabiegu.

Specjalizujemy się w:

 • ginekologii onkologicznej: diagnostyka i leczenie guzów jajnika, chorób macicy oraz szyjki macicy i sromu.
 • endoskopii ginekologicznej: wykonujemy zabiegi laparoskopowe, przeprowadzamy diagnostykę niepłodności, diagnozujemy i leczymy endometriozę, wykonujemy zabiegi laparoskopowe, wykonujemy zabiegi histeroskopowe; od procedur diagnostycznych do zaawansowanych technik resekcji wewnątrzmacicznej – resekcja polipów endometrialnych i mięśniaków macicy, zrostów wewnątrzmacicznych, czy resekcji przegrody wewnątrzmacicznej.
 • uroginekologii: leczymy wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz zaburzenia statyki narządu rodnego.
 • stosujemy techniki operacji przezpochwowe: zmniejszające uraz tkanek minimalizujące pooperacyjne dolegliwości bólowe, skracające czas hospitalizacji i rekonwalescencji.

PODODDZIAŁ GINEKOLOGII JEDNEGO DNIA

Wykonujemy krótkie zabiegi ginekologiczne, takie jak: pobieranie wycinków, usuwanie polipów, łyżeczkowanie jamy macicy. Pacjentka rano przyjmowana jest do oddziału i jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań tego samego dnia wychodzi do domu.

Aktualności oddziałowe

wszystkie aktualności

Zespół medyczny

dr hab. n. med.
dr hab. n.med. Wolski Hubert
specialista położnictwa i ginekologii
lek.
Gąsiorowska Anna

Grażyna Łukaszczyk-Chyc
pielęgniarstwo położnicze
lek.
lek. Andrzej Hortmanowicz
lek.
lek. Dariusz Polański
lek.
lek. Natalia Krzeptowska
dr med.
Piotr Ossowski
lek.
Robert Rostkowski