Szpital Powiatowy realizuje projekt pn. “Modernizacja pracowni medycznego laboratorium diagnostycznego, doposażenie pracowni diagnostycznych i szpitalnego oddziału ratunkowego“.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń w SOR, w tym jakości, trafności i szybkości stawianych diagnoz dzięki modernizacji pracowni diagnostycznych laboratorium szpitala oraz doposażeniu SOR i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Celami szczegółowymi są: zapewnienie lepszego dostępu do usług medycznych, poprawa jakości opieki zdrowotnej i dostępności do niej oraz poprawa bezpieczeństwa świadczonych usług medycznych w SOR.

Zakres projektu:

1. Modernizacja pracowni medycznego laboratorium diagnostycznego obejmująca m.in. przebudowę pomieszczeń, modernizację sieci informatycznej, zakup komory laminarnej i poczty pneumatycznej umożliwiającej szybszy transport materiału do badań pomiędzy SOR i laboratorium.
  2. Zakup wyposażenia dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR, takiego jak: mikroskop świetlny, witryna chłodnicza, zamrażarka szufladowa, tomograf komputerowy, system zaawansowanej wizualizacji badań obrazowych, 2 cyfrowe aparaty RTG , gastroskop i kolonoskop, stanowiskowy monitor funkcji życiowych pacjenta zintegrowany z systemem HIS szpitala- 5 szt wraz z zestawem komputerowym, duplikator badań RTG, negatoskop cyfrowy, radiotelefon wraz z wyposażeniem do nasłuchu kanałów ZRM – 1 szt.

Spodziewane korzyści z realizacji inwestycji:

Dzięki inwestycji zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt diagnostyczny (tomograf komputerowy, 2 cyfrowe aparaty RTG, gastroskop, kolonoskop) Dzięki zakupowi systemu do zaawansowanej wizualizacji badań obrazowych lekarze pełniący dyżur w SOR otrzymają możliwość dokładniejszej oceny badań neurologicznych, urazowych, naczyniowych oraz badań w obszarze klatki piersiowej. Zakup poczty pneumatycznej i modernizacja pomieszczeń laboratorium pozwolą na szybszy transport materiału do badań pomiędzy SOR i laboratorium bez konieczności angażowania personelu SOR. Zakup dodatkowego wyposażenia obszaru segregacji, rejestracji i przyjęć pozwoli na lepsze wykorzystanie systemu TOPSOR oraz na poprawę łączności z ZRM. Z kolei monitory funkcji życiowych będą na bieżąco przekazywać informacje o parametrach życiowych pacjenta do HIS, co pozwoli na większe zaangażowanie personelu SOR w bezpośrednią opiekę nad pacjentami.Wszystkie powyższe działania mają zapewnić lepszą jakość i bezpieczeństwo pacjentom SOR.

Całkowita wartość projektu: 7.772.000
W tym wartość dofinansowania z Funduszu Medycznego: 6.992.000 zł.

Termin realizacji projektu od 1 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku