Zakończył się remont szpitalnego oddziału ratunkowego Powiatowego Szpitala w Zakopanem.

Remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został zakończony oficjalnym otwarciem oraz poświęceniem oddziału przez Księdza Kapelana tutejszego Szpitala w dniu 11 września 2018 r. Prace remontowe zaowocowały nowoczesnym wizerunkiem komórki organizacyjnej. Specjalistyczna aparatura finansowana ze środków unijnych i środków własnych Szpitala ma na celu podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w tym oddziale. Trzeba zaznaczyć także, że zmodernizowano lądowisko dla śmigłowca.

W oficjalnym otwarciu i poświęceniu oddziału wzięli udział m.in. Starosta Tatrzański Piotr Bąk, Wicestarosta Jerzy Zacharko, Dyrektor Szpitala Regina Tokarz, pracownicy Szpitala i zaproszeni goście.

Zwracając się do zebranych osób, w trakcie omawiania nowej inwestycji, Pani Dyrektor Regina Tokarz poinformowała:

„Dwa lata temu złożyliśmy projekt unijny, bo postanowiliśmy, że oddział wymaga powiększenia i generalnego remontu, a także doposażenia. Projekt łącznie opiewał na kwotę 6 mln 780 tys. zł, z czego 4,4 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej „