Plenerowa akcja szczepień na Krupówkach

W najbliższy weekend 12-13.06 przy Krupówkach w rejonie budynku Poczty Polskiej stanie mobilny punkt szczepień. Z akcji plenerowego szczepienia mogą skorzystać zarówno mieszkańcy Podhala jak również przyjezdni turyści, którzy w tych dniach będą gościć pod Tatrami.

Na ten cel Szpital Powiatowy im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zabezpieczył aż 2000 dawek szczepionki Johnson&Johnson. Warto przypomnieć, że Johnson&Johnson jest preparatem jednodawkowym po przyjęciu, którego od razu otrzymujemy certyfikat szczepienia międzynarodowego. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00 dwa zespoły szczepienne po wcześniejszym wywiadzie i przeprowadzeniu wstępnego badania będą dokonywać szczepień wszystkich zainteresowanych pacjentów.

Pamiętajmy, że warunkiem koniecznym kwalifikującym nas do przyjęcia szczepionki Johnson&Johnson jest wiek – preparat ten mogą przyjmować wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Wykaż się odpowiedzialnością, przyjdź na Krupówki 12-13.06, pokaż nam swój dowód osobisty i zaszczep się przeciwko Covid-19!