Oddział Pediatryczny

tel

Kontakt do Oddziału

Centrala telefoniczna:
+48 18 20 120 21

Numery wewnętrzne:
– Sekretariat – wewn 162
– Dyżurka lekarska -wewn 160
– Dyżurka pielęgniarska -wewn 161
– Dyżurka kierującego oddziałem: wewn 163

email pediatria@szpital-zakopane.pl

Pediatria_Lekarz_Teresa_Burnat

Lekarz kierujący Oddziałem

lek. Teresa Burnat
specjalista pediatrii

Pediatria_P_Oddzialowa_Aneta_Skrzypek

Pielęgniarka oddziałowa

mgr Aneta Skrzypek
specjalista pielęgniarstwa pediatrycznego

lekarze

Lekarze pracujący w oddziale:

  • lek. Ewa Piątkowska
  • lek. Katarzyna Zięba – Glonek
  • lek. Dorota Sieczka – rezydent
  • lek. Patrycja Śmiałkowska – Bylewska – rezydent
pielegniarki

Pozostały personel pracujący w oddziale:

  • Pielęgniarki – 12
    (w tym 4 specjalistki pielęgniarstwa pediatrycznego i 3 z tytułem magistra pielęgniarstwa)
  • Sekretarka medyczna – 1

Zdjęcia oddziału

Opis oddziału

Oddział Dziecięcy dysponuje 16 miejscami dla dzieci chorych- w tym 4 miejsca dla dzieci starszych i 12 miejsc dla dzieci poniżej 2 roku życia. Posiadamy sale intensywnego nadzoru wyposażoną w aparaturę do monitorowania funkcji życiowych dziecka. Nasz oddział pracuje stale w systemie ostrodyżurowym. Przez całą dobę są też wykonywane badania diagnostyczne- biochemiczne, serologiczne, mikrobiologiczne.
Oddział jest oddziałem ogólnopediatrycznym, przyjmującym pacjentów od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia. Przeprowadzamy podstawową diagnostykę oraz leczenie chorób układu moczowego, nerwowego, przewodu pokarmowego, układu krążenia i oddechowego.
W razie potrzeby dzieci są konsultowane ortopedycznie, neurologicznie, chirurgicznie, laryngologicznie, okulistycznie, dermatologicznie i kardiologicznie. Dzieci wymagające wysokospecjalistycznej diagnostyki i leczenia przekazywane są w zależności od potrzeb do Ośrodków o wyższej referencyjności takich jak USD CMUJ w Krakowie- Prokocimiu, Woj. Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie, Krakowski Specjalistyczny Szpital im Jana Pawła II, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce.
Zawsze interesujemy się losami naszych pacjentów, których przekazaliśmy do innych oddziałów i szpitali, cieszymy się gdy zdrowieją.

Z każdym dzieckiem może przebywać przez całą dobę rodzic, inna osoba wyznaczona przez rodziców lub opiekun prawny. Rodzice mają do swojej dyspozycji osobna łazienkę, kuchnie z czajnikiem, lodówką, mikrofalą, kuchenką elektryczną ,naczyniami, sztućcami. Dla dzieci mamy salę zabaw z telewizorem, zabawkami, materiałami do rysowania i malowania. Posiadamy też oddziałową biblioteczkę z książkami i grami ogólnorozwojowymi. Nasz personel tworzy zgrany zespół, pracujemy razem przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Wielokrotnie rodzice aktualnych naszych pacjentów byli dawniej naszymi pacjentami .Staramy się razem tworzyć przyjazną atmosferę, która pomaga wracać do zdrowia naszym pacjentom.
Tak jak w każdym oddziale pediatrycznym charakterystyczna jest sezonowość chorób infekcyjnych, latem przeważają choroby układu pokarmowego, zimą układu oddechowego. Rocznie przez nasz oddział przewija się około 1500 dzieci, z racji lokalizacji leczymy nie tylko dzieci z naszego terenu , przyjeżdżają tu dzieci z całej Polski na letnie i zimowe wakacje, mamy też pacjentów z rożnych krajów.

Wszyscy pracownicy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych szkoleniach pediatrycznych dzięki czemu możemy stosować zasady postępowania zgodnie z aktualnymi wytycznymi

Aktualności oddziałowe

wszystkie aktualności

Zespół medyczny

lek.
Burnat Teresa
Kierownik Oddziału
Specjalista Pediatrii
lek.
Piątkowska Ewa
Pediatra
lek.
Sieczka Dorota
Rezydent
lek.
Śmiałkowska-Bylewska Patrycja
Rezydent
lek.
Zięba–Glonek Katarzyna
Specjalista Pediatrii