SZPITAL W ZAKOPANEM MA SIĘ CORAZ LEPIEJ

Mijający rok Szpital Powiatowy w Zakopanem i. T. Chałubińskiego również skończy z zyskiem. Chociaż rok się jeszcze nie skończył, już teraz dyrektor placówki Regina Tokarz nie przewiduje spadku dotychczasowego trendu w dochodach placówki.

Ubiegły roku zakopiański szpital zakończył z zyskiem w kwocie 2,3 mln złotych. Dwa miliony, dyrekcja przeznaczyła na nagrody dla pracowników szpitala. 300 tysięcy pozostało w kasie placówki, jako tzw. kapitał zapasowy.

Przypomnijmy, że w 2004 roku, kiedy Regina Tokarz wówczas jednocześnie skarbnik powiatu tatrzańskiego obejmowała funkcję dyrektora, szpital w Zakopanem tonął w długach. Jego zobowiązania sięgały wówczas 20 milionów złotych. Przez 13 lat udało się placówce wyjść na prostą, a teraz zarabiać.

W lipcu 2017 r. w szpitalu ma zakończyć się jedna z większych inwestycji – budowa oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Koszt całego przedsięwzięcia wraz z wyposażeniem szacuje się na 3,5 mln złotych. Tym samym szpital zyska dodatkowe 20 łóżek dla pacjentów z problemami kardiologicznymi.

Kierownictwo szpitala liczy, że uda się otrzymać na tę inwestycję refundacje w wysokości 85 %. Wniosek w tej sprawie został już złożony. Decyzja o przyznaniu środków zapadnie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Comments are closed.